Silvia Trkman’i agility-kliinik

Esmaspäeva õhtupoolikul osalesin 4 tunnisel agility-kliiniku kursusel, et õppida väikeseid nippe, kuidas kodus ilma päris takistusteta ennast ja oma koera aidata saaks teel agility juurde. Silvia õpetab neid allpool loetletud asju oma kutsikakursustel ja need on eelduseks tema juurde agility trenni pääsemiseks.

Teemadeks:

a) cik & cap pöörded  – Silvia arvates need kõige tähtsamad oskused platsil ehk siis olulisemad kui näiteks suurepärased kontaktpinna sooritused.

b) 2on/2off – õpetatakse kõigile koertele, isegi neile, kes hiljem A-d ja poomi jooksukontaktide meetodil õppima hakkavad

c) running contacts – no selle kohta palju infot ka Silvia kodukal. Aga minu jaoks oluline inf, et kui kasutada segamini 2on/2offi ja running contact’e, siis esimesena tuleks õpetada jooksukontaktid  ja hiljem lisada “kakspealkaksmaas” (kas pole ilus liitsõna?) oskus. 2on/2offi on lihtsam õpetada, aga keerulisem säilitada läbi võistluskarjääri. Jooksukontakte seevastu on aeganõudvam ja keerulisem õpetada, aga tulemused on ajas püsivamad.

d) harjutused kiige õpetamiseks. põhimõtteliselt “backward-chainides” (vabandage minu “suurepärane eesti keel”. Andres ütleb tihti, et enamust neist verbidest, mida mina kasutan, ei ole tegelikult eesti keeles olemas 🙂  )

Igatahes olin üüratult rõõmus, et need päevad Helsingis koolitustel veeta sain. Silvia on inimene, kes operantse tingimise põhimõtteid ideaalselt praktikasse rakendada suudab. Samuti suudab ta oma mõtteid kõiki õppimis-alaseid termineid korrektselt kasutades edasi anda (see on Euroopa koeratreenerite puhul siiski veel pigem haruldane omadus).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s