Tera kodustamine 1.

Eile hommikul 4:30 algas operatsioon “kutsika kojutoomine”.  Kella 15ks olin jõudnud keset Soomet  ja sain loomakese kätte, et asuda kohe tagasiteele. Tagasi sõitsime “loomavagunis” ehk lemmikloomadega reisijatele mõeldud vagunis. Edaspidi kavatsen ma ka ilma koerata sääl reisida kui Soomes rongiga vaja sõita. Rongisõit sai kohe uue dimensiooni. Kõigepealt oli sääl mitu kutsikatega reisijat, üks kass-kotis-reisija ja mitmed loomavabad inimesed, kes asusid kohe koerainimestega sotsialiseeruma.  Õige pea oli tervele vagunile teada, et Tera on kõigest 8 nädalane ning tema ametlik nimi tähendab tõlkes “väikest pärlkana”. Terast sai tõeline rahvamees. Ühele suurt kasvu kutsikale oli küll vaja korraks mainida, kes tegelikult universumi president on, aga muidu polnud meil võõraste koerte vastu miskit. Minu meelehärmiks oli vaja teha ka vertikaalsuunalist agilityt aknalaual ja pinkide seljatugedel, aga no mis seal’s ikka.

Tera pärast neljatunnist öist vabakava

Jõudnud Helsingisse, tuli kapata laevale ja esplanaadil väljutada lumevaibale sissejoodud vesi nagu korralikule koerale kohane. Vahepeal oli hirmsal kombel tuiskama hakanud ja näkkusadava lume peale oli vaja natuske räusata ka. Lõpuks olime siiski laevas ja veetsime aega karaokebaaris, kus minu ja mu tuttavad koerad aegade algusest saadik  on pidanud veidike õlleste amatöörmuusikute etteastetega tutvuma. Ilma koerata eelistan ma küll tavaliselt muid kohti laevas …  Tera muidugi magas enamuse ajast, mida ta ka  mõni aeg hiljem öises Tartu bussis jätkas. Olles öösel kell 3 koju jõudnud, olid kõik uned magatud. Teral loomulikult, mina ühinesin zombiede vapra vennaskonnaga, kuna olin juba 24 h mööda ilma ringi töllanud.

…  kell 7 hommikul käis endiselt möll, mitteametlik agility ja südantlõhestavad nuuksed. Meie – kaks vaikset ja puhast vanainimest – vähkresime voodis, silmad pahupidi peas. Täiskasvanud koerad pööritasid õudusest silmi ja lõppu ei paistnud lool tulevat. Kahjuks ei olnud keegi piisavalt ärkvel, et loomakese aktiivsust maandada. Üritasin talle vahepääl ka voodis kohta pakkuda, aga see muutus jubedaks  mägironimiseks ja juuste hammustamiseks. Miskil hetkel saime siiski vast tunnikese magada.

Praeguseks olen osavalt sikutusmänge omandamas ja söömise – õuetamisega miski väsimuse loomakeses tekitanud. Vähemalt on aktiivsuse ja une perioodidel miski mõistlik intervall.

Noojah, aga sellise looma ma tegelikult ju “tellisingi”. Ja Tera on tore – ei karda hunti ega tonti ja ärkveloleku ajal tegeleb ripakil olevate asjade tirimisega.

Loodetavasti saan sel aastal veel ennast korralikult välja magada :).

Advertisements

3 thoughts on “Tera kodustamine 1.

  1. Tänud õnnitluste eest. Tera on pärit kennelist “Kilvan”. Peangi vist selgitama rohkem tema päritolu, kuna paljud on täiesti aimatavatel põhjustel kahtlustanud, et tegemist on pürenee lambakoeraga, mis aga ei vasta tõele ;).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s