Tera kodustamine 3.

Nonii, kohe kui kodus on sportloom, siis kisub siia kirjutama – eks endal hiljem hea lugeda ja mälu värskendada, kui mu ajudel parim enne tähtaeg mööda saab.

Üritasime täna vaktsineeruda, aga arst soovitas, et ootaksime nädala lõpuni, kuna siis saab uues kodus juba nädal aega oldud ja ehk immuunvastus ei ole nii stressirohke siis enam. Aga  see-eest vaatas arst koera põhjalikult üle, kraadis ja tunnistas taaskord terveks. Kliiniku töötajad muidugi imetlesid Tera siniseid silmi. Ma ise arvan, et neid siniseid silmi vist kauaks ei jätku – tõenäoliselt siiski muutuvad pruuniks.

SIIN on üks silmade stiilinäide ka. Selles hunnikus on koos kaks pesakonda mudisid ja kuhja otsas istub muidugi Tera silmad pärani.

Saime seega lihtsalt külastada kliiniku lauda, lakkuda veterinaari abilist ja õues ühte Maaülikooli meestudengit taga ajada.  Ei tea, kas Tera arvas, et too hakkab kohe temaga köievedu ja koerakandmist mängima, siiski see nii ei läinud. Kaalu peal käis loomake samuti ja tulemuseks oli tubli 3,6 kg. Turjakõrgust umbkaudselt 27 cm.

Ja peaaegu unustasin mainida, et Teral on täna sünnipäev – 2 kuud täpselt.

Veel mudidest natukene tutvustavat:

Agility sõprade jaoks tuntumaid mudi inimesi on tõenäoliselt sloveenlane Polona Bonac. Tema koduleht  http://polona.agility-slo.net/ Polona midisuuruses cifra mudi Šja on osalenud ka MM-del  Stiilinäide 2008 Helsingist.

Mudi Safi ja Bara Sajdokova võistlesid 2009 Dornbirnis Tšehhi tiimis midide seas.

Soome 2009 MM-i tiimi reservi kuulus midiklassi mudi Saima koos Mari Kaplas’ega, Šveitsi omasse midi-mudi Nomade Letizia Pellegrini’ga ja Slovakkia ning Horvaatia maksivõistkondades oli horvaatia lambakoeri, kes on peaaegu mudid :).

Advertisements

2 thoughts on “Tera kodustamine 3.

  1. Ma aimasin, et saan andeks :). Ja kardetavasti tulevikus kui mul neid karvaseid madalajalgseid “low drive” pürre vähemaks jääb, siis ma mõne päris pürri koju vean.

    Muuseas, kui viimati Helsingis va agility koolitust ja püreneekaid vaatasin, siis mõistsin täielikult Sinu kennelivalikut Mia soetamisel.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s