Tera kodustamine 4.

* Täna hommikul tundus, et loomakese “sisse klikkimine” on olnud edukas ja nüüd võiks miskit praktilist selle tööriista abil teha. Eelmistel päevadel oli klikkeri ja toiduga raske opereerida, kuna Tera kipub olema minu isikust koledasti vaimustuses ja seetõttu ta ei näe maiust. Hoidsin siis rangelt asja nii, et toidukordade vahepeal loomake miskit ei saanud ja kui tuli nälg, siis tuli ka edu. Muul ajal harjutasime sikutusmänge ja muud premeerivat ühistegevust.

Eile õhtul keetsin maksa ja hommikustel trenniminutitel harjutasime siis puuri minekut ja pärast seda tunnelist läbi jooksmist (meil on selline lühike RoyalCanini tunnel, mis tuppa mahub). Oi, kuidas see lambakoeraga oli lihtne!

* Muidu magame mitu ööd juba nagu vanad mehed õhtul 23-st kuni hommikul 6:25-ni ja ei tee vahepeal piuksugi.

* Vahepeal maadleme sellega, et Tera üritab võimalikult ruttu minuga koos kempsu trügida kui ust ruttu kinni panna ei jõua.  Sest kempsus ootab teda kutsuvalt poti kõrval sõber kempsuhari. Siis on vahva vaadata kuidas Lea üritab meeleheitlikult oma kehaga seda vaest harja blokeerida, et too kutsika hambusse ei satuks. Ja loomulikult on tore kuulata kui vett tõmmatakse, selle peale läheb kohe silm särama – nagu Niagara.

* Siis on päevaplaanis veel šoti terjeri kasutamine “üle kitse hüpeteks”. Ausalt öeldes, ega šoti terjerit paljuks muuks kasutada ei õnnestugi, kuna tal on juured all. Ok, mina kasutan šoti terjerit ka kanana oma mehhaaniliste oskuste parandamiseks klikerdamisel, aga see on nüüd puhas maksimum, mis sellest loomast välja pigistab.

* Pühapäeval jõuab suusatamast tagasi meie peremees Andres ja siis ehk õnnestub ka uusi pilte teha. Terve see nädal olen olnud “üksikvanem” ja seega üksi objektiivi lendavast kutsikast fotosid teha pole õnnestunud.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s