Tera kodustamine 5.

* Tartulinn on tapvalt kevadine. Päike tahab silmad peast põletada ja  termomeeter näitas + 16 soojemates kohtades.  Sõitsin Tera ja šotikas Anouk’iga põllule “päevitama”. Põllul oli juba kohti, kus lumi sulanud ja kulu väljas. Anouk hakkas tegelema oma põhitegevusega ehk siis istumisega. Tera hakkas meeletuid jooksuringe tegema. Aeg-ajalt tormas ta kivikujuna istuva šotika juurde ja üritas haukudes toda liikuma saada, aga ei miskit – mis teeb tuul müürile … Mina üritasin maiuse abil iga natukese aja tagant Tera enda juurde kutsuda nendelt möllutiirudelt. Paistab, et oleme saanud maiuse täitsa töötama. Ühel hetkel tabas kevad ka Anouk’i ja siis jooksis ta mitu meetrit edasi ja tagasi ja veel edasi. Tera oli väga vaimustatud.

* Autosõidul õnnestus isegi puurisistumisel vaikus saavutada. Toas üksi puuris vagusi olemist saame veel harjutada nii, et higimull otsa ees. Treeningsessioonidel läheb väga meelsasti puuri ja mingis faasis ei taha isegi enam väljagi tulla, aga nii kui ma toast lahkun, läheb kisaks.

* Hakkasin õpetama istumist. Teisel sessioonil õnnestus juba vihjet juurde lisama hakata :-O. Öelge ausalt – seltsimehed lambakoeraomanikud – tegelt te ju ei peagi oma koeri treenima, teete paar kordust ja siis lähete SK võistlusele erivõitja klassi. Ah, mh??? 😀 Raisk! Miks keegi enne seda ei öelnud, mina olen oma terjeritega nagu mingi Tammsaare romaani peategelane. Kraavikaevamise asemel muidugi muudkui kinnistan nii, et veremaitse suus ja siis kui enda meelest on käitumine stiimuli kontrolli all, siis ütleb mõni terjer, et ehh … “lama”  … mis? …  :).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s