Tera kodustamine 8.

* Eile õhtul kella 20ks mõtlesin, et täna võiks kutsikas küll ülemaailmse rahupreemia saada (rõhk on sõnal “rahu”). Käisime Tallinnas Kalle Kaljuse agility loengut kuulamas, sest Andresel oli toimetusi ja ahvi koju jätta terveks päevaks oleks olnud võimatu. Terve tee Tartust Tallinna suutis Tera veeta vagusi Anouki vanas transaboksis. Kuna 2,5 tundi on väljamagamiseks piisav, siis loengu esimese poole me paraku boksis veetma ei nõustunud. Siis oli vaja oma seakõrva väljaspool puuri närida ja muidu ringi aerutada niipalju kui jalutusrihm lubas. No peaasi, et kisakoore ei korraldatud. Lõunapausil said tädid Tera väntsutada ja käisime õues jooksmas ja igasugu asju väljutamas. Voila – ja viimased 3 tundi seminarist võisingi kergelt väsinud kutsikat boksis pidada. Tegime enne tasakesi maksatükkidega vabatahtlikku puuriminekut ja lõpuks tema sinna jäigi. Täname kõiki loengulisi, kes ei pannud pahaks minu väikese debiiliku askeldamist tagaridades ja täname järjekordselt Liivikat jt., kes lubasid meid oma autoseltskonnas olla. Ka 2,5 tundi autos tagasi koju möödus kisavabalt.

* Kodus muidugi läks lahti möll ja seakõrva pildumine. Kuna reisipäev oli kahandavalt mõjunud koera taljele, mis hakkas sarnanema itaalia väikehurda omaga, siis lootsin, et kuivtoidu-isu tuleb vähemalt omas kodus tagasi. Õnneks nii juhtuski ja saime veel teha sheipimismängu “astu käppadega karbi peale”.  Õhtuste toimetuste käigus tõmbas kutsikas pikali pesukuivatusresti koos pesuga, ronis suure riidest puuri katusele ja enne kui ma reageerida jõudsin – sooritas veel ühe sõbraliku allahüppe (mind see maa-taevas suunaline agility heidutab kõige rohkem, horisontaalsuunaline liikumine oleks ok!), raputas surnuks lehmakujulise pehme mänguasja ja siis vajusime oimetult magama.

e
Kisakõri karjakoer.

* Täna hommikusöögil jätkasime toidu terahaaval saamist klikkimise käigus. Käpad karbi peale, targeti puudutamine. Istumine on vihje all 8/10 minu igast asendist. Õhtul amüseerime ennast taas kutsikakoolis. Ootan kangesti teist vaktsineerimist, et peale seda saaks rohkem linna peal laiata ja tänaval rahulikku kõndimist õppida. Natuke tegelt kardan ka, sest erinevalt oma kutsikast – mina ise eriti sotsiaalne ei ole ja vabatahtlikult linnarahva sekka ei lähe.

Advertisements

4 thoughts on “Tera kodustamine 8.

  1. Todella hyvä blogi, tätä on kiva lukea, vaikka ihan kaikkea en ymmärräkään 🙂 Teralla on hienosti jo korvat pystyssä, se on oikein nätti tyttö!

  2. Jonna, kiva lukea, että Sä et pelkää lukea viroa ja Tera näyttä todella pieneltä susikoiralta nyt :).

    Merilin, just – ma ei suutnud enam murukoertega sporti teha, tuli hankida jalgadega loom :). Tervisi Brennale.

  3. Lea, Soile yrittää tänävuonna kutsua useampia Kilvan koiria Unkarinpaimenkoirien erikoisnäyttelyyn, se on Helsingissä kesäkuun alussa. Ulkonäyttely, sinne voi tuoda koiran vaikka se ei osallistuisikaan itse näyttelyyn. Pistä mieleen, käy yksin tai koiran kanssa, näkisit kerralla paljon mudeja.
    http://unkarinpaimenkoirat.com/44

    Tera on ihana, ihan pesukarhun näköinen 🙂 Pysyykö se jo aitauksessa?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s