Hundikoer

Vahelduseks siia üks tõsine (h)undikoera foto. Hundikoer on nüüd 3,5 kuune ja käis täna lõpuks marutaudi jm. teist vaktsineerimist saamas. Kaal ütles meile 5,7 kg ja joonlaud näitab endiselt miskit 35 cm. Hakkame sisenema sellisesse vahevanusesse, et osad asjad tunduvad Terale natuke imelikud, arstile näiteks täna kohe keelega silma ei pidanudki hüppama ja üle pea lendavad varesed panevad ikka pikalt seisatama ja järele mõtlema ja kodumaja treppi ei sünni ikka veel sihtotstarbeliselt kasutada.

Samuti võin ma varsti vist väikekoerte varrukamehe paberid taotleda. Kogemust nagu tuleb. Nimelt kui Tera on ülemeelikus tujus kusagil põllu peal, siis ta suurest rõõmust hüppab naks maast mulle varrukasse kinni ja seal ta siis ripub silmad pahupidi, hambad “buldogikrambis”. Õnneks on meil selgeks harjutatud käsklus “istu” ja tänu sellele saabki loomakese jälle maa peale. Ühesõnaga, selline väike IPO paroodia. Kuna ma isetegevuslikku “varrukat” ja “kintsu” kohe üldse sallida ei taha, siis sellest võõrutamisega paljuski tegeleme.

Vahepeal oleme omandanud tagurdamise, et selle abil “tahapoole volditud” lamamist ära õppida. Hetkel alles klikin ilusaid lamamisi ja vihjega pole koera veel tüüdata saanud. Aga see üks igavene nikerdamine on, et esikäpad ettepoole ei liiguks.  Samas, selliseid hipi-kodukoera lamamisi, mis mul teistel penidel on – neid nagu enam ei tahaks …

Ajan aga järge Morgan Spector’i “Clicker Training for Obedience” ‘ist. Nimetatud raamat on minu arvates kõige parem koeratreenijatele mõeldud treeningprotokoll, mis avaldatud. Pean piinlikkusega tunnistama, et ostsin selle raamatu alles eelmiste jõulude ajal. Kuna mul siis veel kutsikat polnud, siis lugesin selle niisama ühe jutiga läbi ja käed hakkasid kohe sügelema. Nüüd loen uuesti nii, et silme ees on koguaeg isiklik peni. Ma tõesti jumaldan selliseid tehnilisi protokolle ja kahetsen väga, et peale Spectori muid analoogseid leidnud pole.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s