Kasvav karvamüts

* Täna selgus, et Tera on tõesti sisenemas midiklassi. Seda ei näidanud mitte ainult turjakõrguse mõõtmine, mis andis tulemuseks u. 36 cm, vaid ka asjaolu, et Tera alustas hüppamist üle meie sõbra, puudel Fideli (turjakõrgus 39 cm, A3 midi). Hüpped olid puhtad ja krapsakad. Seega midi-tõkked Fidel on täiesti ülehüpatav mini tõketele šoti – ja skye terjeritele lisaks. Eks vahepeal peabki erineva kõrgusega takistusi võtma ;). Hüppetehnika arengute hulka kuulub ka jooksuringide keskel mulle ootamatult sülle hüppamine. Ükskord kui pahaaimamatult kükitades jälgisin koerte jooksmist, siis maandus kutsikas mul korra ka peas. Õnneks 5,5 kg karvamütsi jättis mul pea ikka samale kohale :).

* Alustasime ka kutsikate trikigrupis, mis peaks meid ette valmistama tulevaseks agility eluks. Gruppi veab Inge ja ma ei tea, kuidas teda ära tänada, et meil on selline võimalus teiste imbekate keskel põllul töötegemisharjumusi juurutada. Kuna Tera on suur seltskondleja ja koerasõber, siis kartsin esimesest korrast hullemat anarhiat. Tegelikkus oli täitsa 5+. Ehkki 100 kraadi päikest paistis lagipähe ja ümber oli 10 noorkoera, saavutasime hea töömeeleolu ja pühendusime vaid teineteisele ja tööülesannetele ning puhkusehetkedele.

* Oleme nüüd tutvust teinud paugutamisega. Korra käisimet Elva lasketiiru lähedal mängimas ja eile sai kuulda võimast äikesetormi Tartulinnas. Mõlemal juhul käitus loomake väga normaalselt (normikohaselt?). Ta registreeris küll müra, sest normaalne loom peabki märkama, et paugutatakse (erinevalt minu terjeritest, kelle kõrva ääres võib kasvõi suurtükki lasta, need ikka aru ei saa), aga kui juhtisin tema tähelepanu mängimisele, siis tundsime ennast rõõmsalt ja aktiivselt. Hingasin kergendunult (kop-kop-kop), kuna see oli üks minu salajastest muredest, et kui võtan karjakoera, siis võib see paugukartlikuks osutuda. Teraga võib vist siiski sõtta minna küll.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s