Kanade progress

Kahe päeva treeninguga oleme saavutanud selle, et kanad teevad juba mõnikord ühe premeerimisega slaalomit ja tunnelit. A-tõkkel tuleb kommi anda mitmes kohas, et kontakt-tsoone säilitada. Üks minu kanadest sooritas kenasti ka slaalomist otse tunnelisse mineku. See on kana 1, kes on kiirem ja osavam kui kana 2  :).

Samuti olen õppinud oma paarilist paremini juhendama ja esitama konkreetseid juhiseid – „kliki siin, sööda seal, takistuse kohta X kinnistamist jne.“. Mulle tundub, et minu ja Siljani tiim töötab päris hästi. Igatahes pole nagu olnud tarvidust allpool pildil näidatud “bang your head here” võimalust kasutada. See koht on ikka klassis olemas, kuna keegi ei tohiks süüdistada oma looma või partnerit, vaid võiks siis iseenda frustratsiooni enda peal välja elada ;).

Lõunalauas üritan ikka Bob’i lähedusse „sattuda“, et saaks tema põnevaid jutte kuulata – loomade treenimisest alates 1950-ndatest -1960-ndatest jne., reisidest ja inimestest, keda ta õpetanud on. Hiiglaslikuks aretatud kanatõust, kellel kaasnes suuruse suunas valikuga agressiivsuse kasv, ning kes hakkas kasse hävitama; šimpansitest, kes meeleldi oma treenerit kätega pähe peksid; bassetitest, keda ei õnnestunud sihtotstarbeliselt treenida, kuna nad ei olnud liikumisest huvitatud jne. Jne.

Advertisements

2 thoughts on “Kanade progress

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s