Meenutusi Saksamaalt

Kõik agility-peded hakkavad tõenäoliselt juba toibuma või vähemalt teevad plaane, kuidas pool-magamata öid tagasi teha. Meie reisiseltskond jõudis Tartusse täna öösel kella kahe paiku ja mõned on jõudnud vast juba kella 8-st töötegemise liigutusi imiteerida.

Ma ei hakka siin meenutama Eesti vinge võistlustiimi cool’e sooritusi, vaid heietan mõnd muust maailmast endale  väga korda läinud hetke.

1. Enesevalitsemise- ja maxide maailmameister Lisa Frick. Sel ajal kui enamus esiotsas paiknevaid võistluspaare järjest närvidemängu kaotavad, stardib viimasena Lisa koos Hossiga, saal on haudvaikne, võistluspaar ei lase ennast millestki segada ja teistkordne makside maailmameister on sündinud. Saate aru? Maxiklassis!!!

2. Esimesel maxide ind. rajal kõige edukam mitte-BC sisaldav paar oli horvaatia lambakoer Rudi ja tema perenaine Tanja Horvaatiast. Ootasin neid pikkisilmi AG rajale, koerajuhil oli ilmselgelt üleelusuurune ärevus ja väikese taktikalise vea tõttu koera poomile juhtimisel läks koer poomist mööda, hiljem tuli ka diskval. Kahju, aga elu on selline :). Rudi on üks minu suuri lemmikuid.

3. Tegelikult pärineb kõige elavam elamus midide individuaali otsustavast AG rajast. Minu kogu võistluse kõige-kõige lemmikum võistluspaar on pärit Tšehhist: Bara Sajdokova ja mudi Safea, kes jooksid ennast hüpperajal mididest teiseks. AG rajal tuli kahjuks “viiekas” ja aeg, mis oli parem kui võitnud BC Dizzil (mudi aeg oli nimelt 31,87 seki ja BC 32,06). Viiekas on siiski viiekas ja nii nad arvestusest välja jäid. Loomulikult oli võistleja täiesti rööpast väljas, aga õnneks tulid teda lohutama ja kallistama teised tšehhid. Mudi Safea meenutas mulle natuke Tera ema Herttat ja minust sai tema tõeline fänn.

Lisaks kohtasin taas Satu’t ja tema mudipoisse Leod ja Vilit, kes polnud pärast TAKO võistlust 18.09 enam koju saanudki vaid tuuritasid mööda Euroopat ja väga tore oli esmakohtumine Tera isa Paavo perenaise Sariga.

Nii, nüüd teesklen ka mina asjalik olemist argipäevas :).

Advertisements

4 thoughts on “Meenutusi Saksamaalt

  1. Kuskil FB avarustes nägin side by side videot, kus jooksid kõrvuti Sinu mainitud mudi ja border agility rajal- äärmiselt äge vaatepilt.

  2. Jonna, actually I did not know that. I remember I wanted to check once, but it was difficult to navigate on bestmudi’s web-page and I had not much time then. So, thank you for the note!
    What a dumb-ass am I, just doubted that I’m a pervert – seeing signs of Hertta everywhere :). Can’t deny, I’m obsessed with her. I will probably avoid all the info channels for 6 months, when Soile decides to breed Hertta again 😀 ;).

  3. don’t worry, your obsession isn’t that bad yet… Safi is indeed half-sister, and at least in pictures they are really like two peas in a pod.
    and it looks like you can freely surf the web until 2012. or maybe I’m luring you to walk into a trap 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s