Vaata, siga lendab!

Kuna olime Andresega ennast laupäevase Tartu (Kilgi tallis) agility võistluse toimkonda lubanud, siis mõtlesin, et panen ühele tagasihoidlikule A1 rajale kirja ka Triny – no, et saaks natuke looma liigutada. Triny viimase aasta jooksul regulaarselt AG trenni ei ole teinud, kasvatab lihtsalt musklit metsas matkates ja käib aeg-aalt mõnel võistlusel oma ühte rada jooksmas. Tõenäoliselt on nii mõnelgi pealtvaatajal ringi ääres mõte peast läbi käinud, et miks see võistleja venitab oma skye terjerit juba 4 aastat radadest läbi. Vastus on paraku see, et sellele koerale väga meeldib agilityt treenida ja kuigi ta võistlussituatsioonis tihti üli-aeglaseks ehmatab ja ärevalt kohtunikku jälgib (ega või võõrast inimest teada, mis too sääl platsi keskel muidu nii keskendunult vahib 🙂 )siis pärast raja sooritamist on ta erakordselt elevil ja uhke (kui nii võib koera kohta öelda) ja võtab väga tähtsalt oma preemia vastu. Selle popi ja tähtsa võistlusjärgse koera pärast ma siis võistlemas käingi. Ja loomulikult mulle meeldib ka radu õppida ja hoida oma skye terjerit kursis erinevate võistlusplatsidega. Siiani on meil igasugu huvitavaid tulemusi, kaasa arvatud paar ilusat “viiekat”. Tuleb ka ette, et läbime veatult raja, aga kuna kohtunik tundub ikka väääga õudne, siis igaks juhuks veedame A-tõkke harjal oma 10 sekundit. Tulemus on siis tavaliselt miljon ajavea punkti. Nii, aga kuhu ma tahtsingi jõuda – laupäeval hakkasid sead lendama ja jõed tagurpidi voolama – saime Trinyga oma esimese ajaveatu ehtsa nulltulemuse joostes 3,32 m/s (kohtunik Sveta Zolotnikova). Paar aastat tagasi mõtlesin, et kui peaksin kunagi Triinuga nulli raamatusse kirja saama, siis lähen endast välja ja hakkan ohjeldamatult nutma. Aeg on aga inimest  karastanud ja laupäeval olin pärast lihtsalt hirrmus rõõmus ja Triny oli eriti ülemeelikus tujus. Ega ta ju miskit erilist ei teinud – jooksis sama hästi kui mõnes tavalises trennis. Vist ei saanud kogemata aru, et tegemist on võistlusega :). Ah jaa, teise koha saime oma klassis ka.

Photo by Ester Must

Kuna aasta sai vahetatud ja jooksuaeg ära joostud, siis läksime üle mitmete nädalate täna Teraga agility trenni.  See oli ikka tappev aeg ilma agilityta. Ok! Tegelikult vahepeal kõigutasime kodus kiige õppimiseks planku  ja torkasime pvc pulki lumme  slaalomi imiteerimiseks. See siiski ei asenda harjutuste nokitsemist treeneri valvsa pilgu all.

Advertisements

6 thoughts on “Vaata, siga lendab!

  1. Heh, ja mina agilityuue inimesena ei saanud üldse aru, et te juba nii pikalt muudkui veate end võistlusel 😛 Minu arvates oli väga ilus jooks ja tore kaasa elada veel mõnele ebatavalist tõugu koerale. Nähes, kui teistel hästi läheb, annab endalegi lootust! Tõeliselt tublid olete!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s