Tegus pühapäev

Tänane hommik algas -20°C tingimustes auto soojendamisega, sest ikka ilgelt oli vaja skye terjer Trinyt liigutada ja talle võistlust näidata. Juba tükk aega tagasi kui Sveta juhtis tähelepanu tänase kohtuniku Tomas Glabazna (Slovakkiast) “huvitavatele” radadele, sain aru, et ma pean seekord 2-le rajale regama. No, et kui Triny ei taha võistelda, siis vähemalt saab keerukaid kohti õppida rajaga tutvumise käigus. Keegi ju ei ütle, et pärast rajaga tutvumist ka reaalselt koeraga jooksma peaks :).

Autosse sai pakitud ka Tera, kes oli Triny soojendusbänd ja ajas skye terjeri enne võistlust jalutuskäigul liikuma ja ennast taga ajama. Sest ilma soojendamata ju võistlusele minna ei tohiks.

Esimese raja õppimise ajal sain mõnusa sooja sisse ja päris rõõmsas olekus oli ka Triny. Ootamatult läks Triny tähelepanu slaalomis uitama ja saime sääl ühe vea. Loomulikult kulus selle slaalomis ukerdamise pääle ka mitu miljonit lisasekundit ja kokkuvõttes tuli meile vist miski 15 karistuspunkti. Siiski platseerusime kolmandale kohale.  Hea uudis on ka see, et tapvalt armas krants Jasper sai esikoha ja vahetas klassi.

Hoolimata sellest, et tõkkelatid olid väga kõrgel, ei hüpanud Triny ühessegi tõkkesse sisse, samuti ei pannud ta miskiks, et kohtunik oli küllaltki suurt kasvu meesterahvas – seega tegin ootamatu otsuse sooritada koos koeraga ka järgnev agility rada. Asi algas harju keskmiselt ja kulges hiilgavalt üle poomi – Triny ei löönud verest välja, et võõras mees vaatab tema poomitegu, ületas poomi nagu suur viinamäetigu, aga ära tegi :). Siis miskil hetkel seisis keset rada A-takistus, mis seekord ületamatuks osutus. Rumala peaga tõstsin koera pärast dsq saamist süles veel A algusesse, aga edasi ta säält ei läinud. Kohtunik reageeris ootamatult (ma tugevalt arvan, et kohtunik ei peaks algatama rajal trennitegemise ettepanekuid) ja väga sõbralikult (ma tean, et raske on ennast tagasi hoida kui keegi ebaõnnestub rajal, aga no kohtunikud, siiski … katsuge 🙂 ) ja pakkus, et ma võiksin panna Triny ise A allatulekule ja sooritada selle takistuse lõpu.  Ma paraku pidin ettepanekust loobuma, kuna a) pikka skye terjerit oma käega poolele A-tõkkele asetada on selle pika loomakese jaoks suht ebamugav, mis viib selleni, et ta tükk aega pärast üritust kardab kontaktpindu  ja b) suurtkasvu meeskohtunik oleks ju säält ainult paari sammu kaugusel seisnud (kuhu mujale tal olekski minna, ta ju kohtunik), mis viib veelkord selleni, et Triny tükk aega pärast üritust väldib kontaktpindu. Seega oleks mul olnud ideaalne võimalus Triny täiesti endast välja viia ja kindlustada pooleks aastaks vastumeelsus kontaktide suhtes. Kahjuks – “been there, done that”. Väga raske on küll kena väljamaa meesterahva sõbralikele ettepanekutele vastu seista, aga vahest peab pikema perspektiivi peale ikka ka mõtlema :D.  Paar aastat tagasi juhtus meile üks väga harva hindav kohtunik Eestist, kes meie traditsioonilise poomitõrke peale tuli ülisõbralikult meid üle poomi aitama – nii, et isegi füüsiliselt puudutas koera. Seepeale pani küll Triinu ruttu poomi lõppu jeehat, aga mul tuli loomakest järgmistel võistlustel tükk aega “veenda”, et tegelikult kohtunikud ei tule rajal koeri näppima. Enamus kohtunikke on ikka väääga professionaalsed. Loomulikult mõistan ma siiralt, et too kohtunik tegutses ainult äärmiselt heatahtlikult ja meid aidata soovides, aga tegelikult kohtunikuna paraku nii ei tohi – kunagi ei või ju teada, millise taustaga loom rajal on. Eks põhisüü lasub ikka minul, kuna ma tookord konkreetselt vahele ei astunud ja puhtast üllatusmomendist tulenevalt seda kõike sündida lubasin.

Sõbranjed Triny ja Tera
Räuskab
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s