Juuligility

Algas juuli, algas puhkus ja tulin tagasi nädalaselt tööreisilt Genfist. Kui neljapäeva öösel koju jõudsin, siis tervitasid (õigemini ei viitsinud eriti tervitada 🙂 ) mind väsinud koerad, kes olid samal päeval jõudnud koju maaelu nautimast. Järgmisel hommikul oli Tera veel ikka päris viisakas (loe: energia maandatud) ja ei üritanud õue minnes mulle kiirendust anda. Õhtul kui ilm oli kuum nagu põrgus, otsustasin siiski minna frisbee trenni, kuna juulis ma rohkem nende trennide ajal Tallinnas pole. Üritan igal võimalusel Tera kuumaga harjutada, kuna see tundub olema tema nõrk koht. Nii kui kraadiklaas põhjas, siis on Tera peaaegu võimatu motiveerida, midagi peale jaheda puualuse ei paista teda huvitavat. Samuti on peale arstilkäiku siiski miskit lahti meie tagapoolega – ikkagi häirib see koera ja miski mure nagu on. Siiski saime teha u 10 minutit taldrikuvahetust ja rolleritele järele  siblimist. Seejärel tekkis hetk, kus ta pääses jooksma ühe noore ja värske amstaffiga – võõra koeraga “püüa mind, ma olen nii kättesaamatu” mängu kuumus loomulikult ei takista :). Pärast seda tuli Teral siesta ja nii jäänudki. Selle aja kasutasin ära jällegi viskamistehnika nüansside avastamiseks ja rõõmustasin kui Tera vahepeal hakkas juba kannatamatuks muutuma, et tema tegeleda ei saanud.

Eilseks planeerisime endale Tuhala mitteametliku võistluse, et Tera saaks näha võõraid platse ja takistusi. Samuti oli kaasas Triinu, kes pidi näitama taset madalajalgsete maavõistlusel (auhinnad just madalajalgsetele pani välja kennel Tell Tail’s ehk siis shotikaomanik Margareta). Taaskord palav päev. Ma ei olnud kunagi Tuhala agility radadel käinud, külastamata on ka säälne külma hooaja hall. No ma pidin täiesti ümber kukkuma, kui laaaahee koht see on. Hea plats, varju pakkuvad vanad puud, vaikselt voolav jahe jõgi, kus koerad said lamada ja hiiglaslik heinamaaplats autode parkimiseks. Nagu maapealne paradiis, rääkimata hea kvaliteediga agility takistustest.

Harjutusradadest – Tera oli täiesti liimist lahti, samuti käitusin ma ise temaga esimesel rajal väga hajameelselt ja tulemuseks jälle tõeline hipijooks. Lisaks hakkas koer platsi nuusutama, mida ta veel kunagi pole teinud. Samuti ei tahtnud ta mängida, mis tuli mulle ootamatult. Kuidagi jõudis mulle kohale teadmine iseenda uimasest käitumisest ja lubasin ennast Triinu jaoks vormi ajada. Triny, kes on viimasel ajal TAKO hallis nagu väike agility-kuul, oli ka eile heas tujus ja kuna ma teda hästi toetasin, siis rada läks skye terjeri kohta kiirelt ja ka veatult. Teisel rajal sain ennast kokku võetud ka Tera tarvis ja rada oli veatu, aga kiirus paraku andis tugevalt soovida. Eriti muidugi poomi peal. Samas minu kartus, et võõras poom võib-olla esimese korraga ei ole pealemindav – ei olnud põhjendatud. Trinyle sobis samuti teine rada, isegi kiigule läks üli-optimistlikult. Tuli küll üks viga slaalomis, aga see sai kohe parandatud. Kokkuvõttes sai Triny A1 minide hulgas I koha ja oli A1 parim madalajalgne ka. Teral konkurente oma klassis polnud, seega sai temagi esikoha meie jubejooksudega. Millegipärast midisid ja maksisid oli eilsel üritusel tõsiselt vähe – põhimass tuli minikoertest. Igatahes suured tänud korraldajatele!

Nüüd üritan siin Tera usinalt sööta (kuumusest tuleneva isutusega on teine nagu räime selgroog), et tal jätkuks energiat ja õiget aktiivsuse/puhkuse suhet leiutada. Esmaspäeval saame võistlustrenni teha TAKO hallis ja seejärel suundume laagrisse Sloveeniasse ;).

Advertisements

3 thoughts on “Juuligility

 1. Tere Lea,
  näen, et sa tuled siia kanti :). Tahtsin küsida, et kas sa saaksid tuua Silvia juurde mulle ühe Eesti lipu? Mul läheb seda vist EO-l vaja :).
  Tervitades,
  Alar

 2. Heihei! Aga muidugi saame rahvus-sümboolikat eksportida :). Kirjutan Sulle e-maili, siis lepime kokku. Kuidas Teil sääl ilm ka on?

 3. Palju õnne veelkord parimale lühikäpale, kes ühtlasi oli ka üldse parim!
  Meile meeldib ka väga Tuhalas trennis käia – motiveeriv seltskond ja keskkond! Sõita natuke küll tuleb, aga see-eest on hea tuju alati garanteeritud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s