Laagri esimene päev 11.07.2011

Et mu aastatest puretud aju kõike ära ei unustaks, siis tegelikult tahtsin siia ju kirja panna natuke laagri treeningpäevikut, õpitud radasid ja muid meeldejäänud seiku.

Esimesel päeval põldude vahel ekseldes jäime 10 minutit hiljaks ja esimest rada seega õppida ei jõudnud – oli vaja koerte kola platsi äärde vedada, ennast paika seada ja uus kiht päikesekaitsekreemi oma põhjamaisele kerele peale määrida. Ilm oli juba kella 9 ajal kurjakuulutavalt kuum – no, et ikka saaks keskpäevaks oma +35C ära kerida, nagu ilmateade lubas.

Esimene inimene, kellega kohe rääkima sattusin, oli tütarlaps tööliini kelpiega Ungarist. Pärast meiega kokkupõrkamist puuride vahel, hüüatas ta : “hehh – mudi ja sõbralik!!!???? Julge mudi!!!!!????”. Ma kinnitasin, et oleme tõesti seda kõike. Pärast seda arvas tüdruk Tera päritolumaalt, et Tera on ka kõige ilusam mudi, keda ta näinud ja katsunud on. Loomulikult oleme me ka kõige ilusamad peale kõige muu :).

Seejärel algas uue raja õppimine. Rada ise näeb välja selline:

RAJA SKEEM TULEB SIIA

Tera oli juba ära tajunud, et tegemist on väga kuuma ilmaga ja seega otsis meeleheitlikult pärast puurist väljalaskmist varju. Lisaks erutasid teda platsi ääres soojenduvad bordercollied. Seega oli esialgu keskendumisega päris tegemist. Vahepeal sai isegi sööstetud ühe bordercolliega vallatlema. Rajal koer eriti kiire polnud. Olin päris hädas, samas mõistsin, et ilm on võrreldes kodust lahkumise ilmaga ikka ekstreemne küll.

Järgmine rada juhtimisharjutuste sektsioonis:

TEINE RADA

Photo by Constantinos Dallas
Photo by Constantinos Dallas
Photo by Constantinos Dallas

Pärastlõunane sektsioon “back to basics / agility fundamentals” sisaldas Cik / Cap õppimise juhendeid ja arutelu. Ja pärast lühikesed harjutused selle praktiseerimiseks.

Ja iga laagripäeva viimane osa oli loomulikult trikkide õppimine. Esimesel päeval olid trikid mõeldud sheipimisharjutustena, et inimesed, kes väga ei klikerda, saaksid õppida targeteid kasutama.

Tera kaasa teha ei tahtnud, kuna pärastlõunase saunakuumuse ajaks oli ta kaotanud kogu söögiisu ja teda premeeris ainult varjus istumine. Varju aga oli kasinalt puurivälisel alal. Vahepeal tuli hetkeline hoovihm, mispeale me korraks katuse alla kolisime. Siis tuli koeral kohe imekombel mänguasja sikutamise isu tagasi, sai teha paar treenimisliigutustki. Muidugi läks ilm kohe “ilusaks” tagasi ja kolisime jälle platsile. Rohkem sel päeval enam seda koera ei kiusanud. Vahepeal sai Triny ennast siis liigutada ja väikeseid harjutusi teha. Kuna Trinyl on paks karv kaitseks, siis tema kuumast nii häirida ennast ei lasknud, kuigi eks ka temale oli see väga raske.

Pärast trennipäeva lõppu kusagil peale kuut, otsustasime otsida üles selle piirkonna karstijõe, kus pidi ka sügav maa-alune käik ja koobas olema. Madala jõe ääres said koerad lõpuks jahedust nautida ja koopa külm udu kosutas meidki.

Innukas poseerimine Krka karstijõe juures
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s