Hüvasti kured

Jõudiski lõpule eriti intensiivne treeningunädal. Iga päev loengud, treeningud ja hommikuti väike kirjalik test õpitu kohta. Täna toimus treenitud käitumiste esitlemine. Mina oma kurega olin täitsa populaarne – inimesed tulid pärast suhtlema ja kurge imetlema. Üks rantšos töötav tüdruk näitas oma telefonis fotosid ajast, mil kured  olid alles udusulised tibud.

Tegelikult oli lahe vaadata kõigi inimeste saavutusi, sest linnud olid väga erinevad, isegi kui samast liigist siis ikkagi erinevad isiksused. Kõige rohkem imetlust ehk äratas palmikakaduu esitlus, mis oli eriti kompleksne, et siin seda isegi kirjeldada – ehk saan kunagi video.

Päeva sisse mahtus muuhulgas tutvuse tegemine ühe röövlinnuga -punasaba viuga, et õppida õrnalt teda käe peal hoidma. Tal oli küll hetkel pehme nahast rihm ümber jala, aga ta saab ka vabalt lennata ja ka muud põnevat tegevust.

Punasaba viu (Buteo jamaicensis)

Veedan veel tänase õhtu koos oma kursusekaaslastega ja juhendajatega, ning homme läheb lahti reisimine. Saan kokku oma ülejäänud perekonnaga (miinus koerad, kes on hoidjate juures), kes on juba teel siiapoole ja kavatseme kahekesi sõita ringi tervel Florida poolsaarel – minna ookeani äärde, lamantiinide kaitsekeskusesse, üritada näha vabalt elavaid delfiine Indian River’i suudmealal.  Seejärel sõidame edasi Everglades’i rahvusparki matkama, et osa saada selle hiiglasliku märgala loodusest – näha alligaatoreid, linde, mangroovisood jne. Pean ütlema, et olen väga põnevil selle peaaegu subtroopilise sookaitsealal matkamise pärast.

Advertisements

3 thoughts on “Hüvasti kured

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s