Viimane reisipäev

Viimane päev Floridas algas väikese sõiduga Mehhiko lahe äärde Venice linna lähedalt. Pidevalt on tarvis ju mere ääres käia. Ilm oli eriti tuulevaikne ja palav, ning laht tasane ja spetsiifiliselt rohekassinine. Seega baywatch’id väga ei õiendanud ja merre sai minna, kus meeldis.

Ülejäänud päeva sihtmärgiks oli Myakka jõe looduspark, kus peamiseks atraktsiooniks nn. canopy walkway. See on põhimõtteliselt laudtee, mis ehitatud sellisesse kõrgusse, kus asusid juba puude võrad, et heita pilk puudele ja lindudele ka sellest vaatevinklist. Laudtee ühes otsas asus torn, kus sai ronida veel kõrgemale kui puude ladvad ja vaadata binokliga ringi. Põhiline vaatamisväärsus oli kamp roosasid luitsnokk-iibiseid jõekäärus. Roosa lind on ikka ilus vaadata :). Edasi oli võsas valida mitmeid loodusradu ja siis ühte mööda kõmpisimegi. Ette jäi kolm valgesaba hirve, aga kahjuks mitte ühtegi üheksavöölast, keda ma näha lootsin.

Kuna hakkas juba õhtuks kiskuma, siis viimasena läksime Myakka järve äärde linnurajale, kuhu päikeseloojangu ja hämardumiseni jäimegi. See oli tõesti ideaalne paik binokkel käes kogu seda mitmekesist järvega seotud linnuseltskonda jälgida. Hämardudes hakkas järveäärsele luhale kogunema ka metssigu, valgesaba-hirvesid ja metskalkuneid. Madalasse vette lindude keskele üritas imbuda vaikselt triivides üks alligaator, kes aga siiski haigruid ignoreeris – ju oli kõht kala täis. Kõige ilusamad olid muidugi Kanada kured, kes millegipärast enamasti kolmestes gruppides ringi liikusid, et oleks vahva aeg-ajalt kolmandale grupiliikmele peale käratada ja natuke kraagelda. Pole midagi ilusamat kui kaks kurge hakkavad õhku hüppama, kukepoksima ja räuskavad natuke nii, et järve pealt vastu kajab. Lisaks sebib igal pool ringi kahlajaid, iibiseid, haigruid ja ujub väikeseid parte. Päris kaugel, vaid binoklist nägemise ulatuses kooberdas millegipärast vees üks suurem röövlind. Nagu aga teada, siis olen röövlindude määramises väga nigel, seega välja ei suutnudki uurida, kes see oli. Järve ääres oli näha ohtralt ka muda-toonekurgi, kes on sellise võluva marabuuliku olemisega suure nokaga tegelased.

Ja läbi see aeg saigi. Pimedas tuli veel Orlandosse kimada, et enne järgmise hommiku väljalendu magamise ja rendiautost oma kola väljarookimisega tegeleda.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s