Kiik – võte 4

Uue aasta esimeses trennis oli põhjust kiigu langemise kriteeriumi tõsta ehk jälle ligi 20 cm meie eesmärgile lähemale minna. Video autor loomulikult Kristina. Kiigupõlgur Tera on tasapisi muutumas kiigufänn Teraks.

Advertisements

2 thoughts on “Kiik – võte 4

  1. Kysimus: miks sa alati ise käest maiust alati annad ja seda kiigu l6ppu juba valmis ei pane? V6i on see etapp alles tulemas v6i polegi lihtsalt vajalik?

  2. Kui fikseeritud kiiguotsaga alustasime, siis kaussi panna oleks olnud võimatu, kuna kiiguotsast allpool oli “kuristik”. Nüüd kui ots langeb, siis olen alati jõudnud õigel ajal lõppu kommi andma = ehk siis koer pole aeglasemaks jäänud. Kui ühel päeval peaks käest preemia andmine treeningut pärssivaks muutma ja selgub, et kausist andmine teeb seda hoopis efektiivsemaks, siis loomulikult muudame oma käitumist ja koer hakkab kommi kausist saama. Ehk siis kui hetkel puu kukub, järelikult on kirves terav ja alternatiivsete variantide katsetamisele aega raisata pole vast mõtet :)). Kui mõni koer on nagu torpeedo ja jõuab sinna va kiigu lõppu enne omanikku, siis on kohe kindlasti vajalik panna lõppu kauss, et koer korralikkult lõppu fikseeruks (meie treener Ingal on ka selliseid õpilasi ;)).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s