goodbye yellow brick road

Kevadõhtu Tuhalas, lauda taga. Foto autor: Kristina Grau

I’m going back to my plough …

Ehk siis läbi saigi meie Tallinna periood ja nädala algusest saadik oleme jälle väikese puust linna elanikud ning minu töökoht ühes ülikoolis sai vahetatud töökoha vastu ühes teises ülikoolis. Ma ei oleks arvanud, et möödunud kaks aastat saavad mulle nii oluliseks ja õpetlikuks. Asjad, mis esmapilgul näisid kujunevat katastroofideks, said hilem nii suurepärased lahendused, et suurest linnast oli peaaegu, et kurb lahkuda. Ja mis peamine – olen õppinud, õppinud ja õppinud. Ega ma tegelikult miskit muud teha oskagi – sündinud hobusevaras, mis muud.

Loomulikult ei tähenda elukoha vahetus mõtteviisi, eesmärkide, uute ja vanade sõprade ning teekaaslaste vahetust. Kuna see blogi puudutab eelkõige treenimise ja koerandusega seotut, siis tahan vahepeatuses tänada sõpruse ja tõukejõu eest Kristinat & Ennot; treenimise, mõistmise ja eneseusu taastamise eest agility treener Inga Järve. Üks mulle väga oluline inimene õppimisteaduses on öelnud, et treener saab alles siis täielikult aru loomade treenimise põhimõtetest, kui ta on suutnud muuta kõige raskemini õpetatava liigi – inimese – käitumist. Ja tõsi see on – koerte ja papagoide treenimine on ju käkitegu, aga proovige te panna inimest oma harjumusi ja käitumismalle muutma. Inga igatahes on inimeste käitumise modifitseerimisel väga osav. Lea suudab juba vahest täitsa edukalt agilityplatsil ringi koperdada ;). Saaga jätkub.

P.S. Ja trennitee Tuhalasse on nüüd ikka tugevalt üle 100 km pikem, aga ei kurda vaid ikka armastan oma valikuid ;).

Advertisements

3 thoughts on “goodbye yellow brick road

  1. Lea, suur aitäh ilusate sõnade eest – ka sinu treener reageerib positiivsele kinnistamisele! 😉 Ja kui mul ei oleks hari punane pildiallkirja pärast, kus Terat on väidetavalt pildistatud LAUDA taga, siis võtaks lausa pisara silma… 🙂 You are always welcome!

  2. Palun vabandust, ikka küünist disainitud treeninghalli taga. No eks linnainimene arvas, et kui loomad sees, siis on laut, kui heinad sees, siis küün. Ja heinte asemel sisenesid hoonesse siiski spanjelid, lambakoerad, terjerid jne. :D.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s