Mööda torusid

Kuna Tartu selle nädalavahetuse võistlusel oli A0-i mutadel võimalik võistelda A1 radadel, siis jätsime selle variandi vahele. (Jee, me seda võistlust tegelikult vahele jätsime, istusime rõõmsalt 8 tundi lauas ja nühkisime võistlusraamatuid täita :)) Selle asemel võtsin Teraga plaani hoopis laupäevase Tartu tunnelivõistluse. Võtsime asja vabalt ja tervislikult ehk siis kuna üritus toimus kodulinnas, siis oli võimalik endale lubada võistlusele jalutamist ilma autota. Oma agility aastate jooksul olen välja mõelnud oma loomade jaoks tervislikeima soojendusprogrammi, mis algab 30 minutilise mõõdukas tempos jalutamisega trenniplatsile, siis miskid erksamad soojendusliigutused ja siis puuri starti või trenni algust ootama. Ja enne oma etteastet loomulikult ka veel natuske soojendamist ja meeleollu viimist. See ei väsita ära isegi skye terjerit. Võõras võistluspaigas on muidugi keerukam seda ellu viia, seda pooletunnist mõõdukas tempos astumist muidugi.

No ja kuna tegemist oli lihtsalt tunnelivõistlusega, siis oli kõik niisamagi pingevaba. Radadest esimene oli selline aanullikam ja seega oli olemas ka kiirus. Teine rada tundus esmapilgul kergelt aakolmene, aga lähemal vaatlusel selgus, et kannatab keerutada küll. Kuna aga ma pingsalt üritasin igasugu rajal nikerdamisi meeles pidada, siis muidugi teine rada ülemäära kiire ei tulnud. Saime koondarvestuses I-koha A0-A1/mini-midide hulgas.

Kauba peale saime raja ääres kutsikaid emmata. Kogunenud oli 2 kuune JRT ja sama vana corgy kutsikas, kes inimeste rõõmuks maadlesid ja mängisid. Selgus, et kutsikad meeldivad kohutavalt ka Terale, kes laskis ennast kõhuli nende juurde, et loomad saaksid tema pead käppadega haarata. Tera vist tundis ära, et tegemist on sama lapsemeelsete olevustega kui ta isegi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s