Lambaid loendamas … üks, kaks, … viis

Nädalavahetusel käis Agility Plussi organiseerimisel Pärnumaal Jaani talus karjatamiskoolitust läbi viimas Raf Dewinter Belgiast (Maeglin borderkollid). Loomulikult oli vaja minna isiklikku karjakoera lõbustama. Tõmbenumbriks oli loeng mõlema päeva hommikul, et minusugused sügavalt võhiklikud linnainimesed karjatamise ideele üldse pihta saaksid. Varem ei olnud ma karjatamise tehnilisest poolest tegelikult isegi mitte lugenud, ainult pealt vaadanud kunagi Terakutsikaga, kuidas koerad ühe Soome koolitaja juhendamisel praktilist tööd tegid. No ideele sain nüüd pihta küll.

Praktiliselt olin siiski alguses väga abitu. Seda saab näha ka järgneva video pealt, kus Raf Tera suunab ja mina nagu tropp kõrval seisan. Koera kohta öeldi, et on väga heade eeldustega. Ennast mind võlus samuti, et koer kohe kaares ümber kariloomade lippas. Video eest tänud borderikutsika omanikule Kevinile.

Ilm, nagu videolt näha võib – oli laupäeval harukordselt jõle. Seevastu pühapäevane koolituspäev kulges väga kaunis suvises meeleolus. Lambad meeldivad mulle järjest enam, mõned on erakordselt nutikad, väikest kasvu isendid on ka graatsiliselt ilusad. Kuid kui praktiliste harjutuste ajal viis tükki sulle ikka jalgadesse jookseb, siis on natuke hirmus ka. Peaaegu sama jube, kui kellegi sõbralik labradori retriiver jookseks ringi. Aga jalaluud jäid terveks kõigil, isegi ühel kaljukitse hingega lambukesel, kes ühe BC harjutamise ajal elegantselt aiast läbi lendas ja koostööle vilistada otsustas. Tark loom.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s