Värvimaailm

IMG_4737-vi
Üks minu lemmikpilte aastast 2012 – Enno & Tera. Foto autor Kristina Grau.

Soovin kõigile BriskMind’i blogi lugejatele rõõmsaid talvepühi ja hääd uue aasta tulemist!

Mul on kombeks alati aasta lõpus kõiki tänada – õppetundide, kohtumiste, elamuste, sõnade, tegude, juhuste, mõtete  ja palju muu eest. Kuna see siin on loomade treenimise ja heaolu teemadega seotud blogi, siis toon välja selle erakordselt värvilise 2012 aasta eriti erksad treenimise emotsioonid.

Jumet hakkas võtma see töö, mida minu ja Tera agility treener Inga Järv meiega juba 2011 aasta sügisel alustas. Maapinnale plartsatas kolinal kiiguots, poomi sai juba täiskõrgusel joosta ja alustasime võistlemist esmalt A0 radadel, kus enamasti olime oma võistlusklassis esimestel kohtadel ning õige varsti võistlesime juba  ülemeelikult ka A1 hüpperadadel. Sooviksime mõlemad Teraga Inga juures tihedamalt külas käia, aga see soov realiseerub tõenäoliselt jälle kevade poole.  Aitäh, Inga!!! Tõenäoliselt kui kunagi hakkan jälle uut kutsikat võtma, tuleks tõesti Harjumaale tagasi kolida :).

Tänan muidugi ka Kristinat, kes osales meie trennides abistava käe ja filmikaameraga ning muul ajal hea sõbrana.

Agility trenniabi eest Tartus lähevad soojad tänud AG treener Inge Ringmetsale, kes hoolimata oma tihedast graafikust mulle ja Terale oma teravat silma ja abikätt on pakkunud. Ning muidugi nokitsemistrennide abitööjõule Marilinile ja Karrole. Tervitused ja tänud!!!

Elavnes minu huvi SK-ga seotud elementide treenimise suhtes. Kuigi mul väga suurt ettekujutust sellest spordialast pole, siis on mõned asjad, mida ju koerale niikuinii igapäeva elu käigus tuleb õpetada ja mis samuti SK programmis sees. Õnneliku juhuse tahtel saime Tartus küsida abi SK sportlaselt ja võistlejalt Nina Nihtilä’lt. Tööd SK elementide kallal jätkub. Aitäh, Nina – kohtume sügisel! Jah, just, septembrini peame ennast ise aitama :).

Tartusse kolimine taastas tihedama suhtlemise vana tuttava Kristina Mägi ja tema Hea Koer koertekooliga. Jutuajamised Kristinaga on alati innustavad ja uusi ideid eetrisse paiskavad. Ning loomulikult imetlen tema reaalset igapäevast tööd koeraomanikega. Loodan teha edaspidigi koostööd ja osaleda põnevates õpitubades.

Aasta viimases kolmandikus avastasin ennast ise ka aktiivse koolitaja rollis. Lugesin kokku, et viisin läbi kolm loengu-seminari vormis koolitust, mis toimusid Tuhalas, Tallinnas ja Tartus. Samuti praktilise õppetöö Tuhalas ning neli nädalat kestnud trenne Tartu algajatele agility huvilistele – “koerte treenimine – uue käitumise vormimisest kuni vihje lisamiseni”. Kuna igasugune õpetamine / treenimine / koolitamine on kahepoolne suhtlus, siis sooviksin tänada kõiki koolitustel osalenud inimesi (kokku üle 50), kellele esinemine ja kellega suhtlemine aitas mul vormida edasiantavat infot ja omi mõtteid treenimise teemadel. Muidugi töötan oma õpetamisoskuste kallal edasi ja kui kokku saame, siis räägime edasi :). Tänan teid!!!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s