Suvevõistluste kroonika

Kohe pärast Kreekast naasmist läks lahti intensiivne puhkamine ehk siis koertega looduses käimine, suvalisel ajal trennide tegemine ja nädalavahetustel muidugi agility võistlustel osalemine. Tulemused järgmised.

14. juulil Agility Pluss klubi võistlus Orul, kohtunikuks Sveta Zolotnikova

Hüpperajal -5, kuna esmakordselt Tera elus oli rajale paigutatud rajaabilisena ka tema peremees, mis tundus kahtlane, aga samas väga rõõmus sündmus, nii, et pidi kohe enne slaalomisse sisenemist  pereliiget tervitama minema. Õnneks ta kohale ei jõudnud vaid tuli minu kutsumise peale poole pealt ära. Skoor – teine koht. Agilityrajal rõõmus DSQ.

21. juulil Tartu Säde võistlus Ülenurmel, kohtunikuks Zdenek Spolek

Hüpperajal 0 ja kokkuvõttes 2. koht. Esimesele kohale tuli meie sõbranna sheltie Fira, kes ka järgmisel rajal nulli sai ja A2 edasi pääses. Tera mõlemad AG rajad DSQ. Üks AG rada oleks meie jaoks nulliga lõppenud, kuna kontaktidelt vigu ei tulnud, aga kuna teadmatusest eeldasin, et poomiots oli vigane, siis saatsin koera rõõmsalt viimase tõkke asemel ühele lõbusamale otsetõkkele, et DSQ saada. Pärast selgus, et kuigi kontaktid olid kidurad, olid nad siiski poliitiliselt korrektsed.  Videotõestuse eest tänan Ingat.


3.-4. augustil Viljandi Vile võistlus, kohtunikuks Bernd Hüppe

Esimese päeva AG rajad DSQ ja -10 (1. koht). Teise päeva saagiks DSQ hüpperajal, -5 esimesel AG rajal ja teine koht. Esimese koha sai kaasvõitleja Pipi, kes samuti samas A2-te üle kolis – nii, et viimaseks rajaks jäime A1 mididesse üksi. Ja teise AG raja tulemuseks tõime ära oma esimese AG1 nulli. Kontaktpindade lõpud ei olnud küll meeliülendavalt kaunid, vaid poliitiliselt korrektsed – aga siiski – ära tõime :). Lisaks iseloomustas Viljandi kahepäevast võistlust põhjamaise inimese jaoks liigne kuumus. Pidin häbiga tunnistama, et minu füüsiline vorm veidike raskemates ilmastikuoludes on kohe ikka väga kidur.

Viljandi ürituste seeria pani meid esimest korda agilitymaratoni kogema – ikkagi kahe päeva peale kokku 5 starti ning lisaks osalesime võistluste järel esmaspäeval kohtuniku Bernd Hüppe rajalahenduse koolitusel. Nimetatud kohtunik-koolitaja harmoneerus oma erakordselt meeldiva isiku poolest kohe Viljandi korraldajatega :). Koolitusel sain teada, et on vabalt võimalik hommikul kella 10-st kuni õhtul kella 19-ni ilma söömata agilityga tegeleda ja isegi koer kestab veel viimaste harjutusteni. Üldse oli Viljanid agility kolmpäevak minu puhkuse vahvamaid ettevõtmisi, millele aitas kaasa ka meie Tartu treeneri Inge külalislahkus tema sünnilinnas. Tänud teile kõigile!

11. augustil Pärnu Agility võistlus, kohtunikuks Elena Dmitrochenko

Saime kaks esikohta (0-hüpperada ja 5- AG rada) ja ühe DSQ. Tõesti, hädasti oli vaja hüpperajalt nulli saada, et nüüd võiks imetleda oma võistlusraamatus kokku nelja hüpperaja nulli. AG rajal vedas alt A-kontakt, poomikontakt oli täitsa olemas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s