A2 ja pussy riot

Augustikuu lõppu tähistab inimene ikka Luigel TAKO agility võistlustel osaledes, kus mujal. Valisin Tera võistlusteks pühapäeva, kui A1-s oli plaanitud kaks agility rada, sest palju neid hüpperadade nulle ikka vaja saab minna. Koerad hakkasid võistluseks valmistuma juba eelneval nädalal – kõigepealt alustas jooksuajaga Tera ja kohe päevase vahega ka Triinu. Tüdrukute jooksuaeg muudkui edenes ja meie esimese ning samas ka viimase isase koera Gershwini ajumaht tundus iga päevaga vähenevat. See-eest arenesid tema vingumise ja aedikuvärava kraapimise oskused. Samuti on tüdrukkoerad vaimustuses, et neil mõlemal jooksuaeg on ja sisustavad oma päevi mängimise, üksteise ninaga torkimise ja isase koera värava eest läbi jooksmisega. Laupäeva öösel olid kõik osapooled üsna elevil ja ei tahtnud eriti magada, hommikul tundsin, et olen üsna pahur ja unine – isegi kaalusin koju jäämist. Agility osutus siiski tugevamaks kui kuri magamata öö ja seega pakkisin koerad autosse, kaasa arvatud esimese&viimase isase koera, kes oleks tõenäoliselt muidu naabrite rõõmuks pühapäeva hommikut haukumise ja ulgumisega sisustanud. Positiivse inimesena arvasin, et koerte varjupaik on õnneks Luigele niivõrd lähedal ja, et kui halvaks asjad ikka minna saavad :P. Nii me kohale jõudsimegi.

Tshehhi kohtuniku Antonin Grygari A1 rada üllatas kohe oma aaühelikkusega ja koostöös Terale sobivate Smarti kontaktpindadega saime endalegi ootamatult puhta raja. Tera oli küll jooksuajaselt hajevil ja mina magamataöiselt udu, aga õnneks üliaeglane tunne oli siiski petlik ja raja kiiruseks saime talutava 4,65 m/s.

A2 teekonna alustamiseks oli kohe järgmiseks võtta hüpperada. Hea jooksurada oli, aga komistuskiviks osutus okser. Plaanisin rada õppides pikkushüppe käsklust kasutada, et  Terale infot anda pikema hüppe vajaduse kohta, aga joostes läks see meelest ja nii see okseri tagumine pulk maha tuli. Tulemuseks II koht, -5 ja kiirus 4,21 m/s.  Video eest täname Maarja kaamerat ja Ingat. Pean ennast parandama kiiruse osas, kuna tegelikult ise kiiremini joostes ja rohkem röökides saaksin ka koera kiiremaks.

P.S. esimene&viimane isane koer jäi siiski koerte varjupaika viimata :).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s