Life is a bitch

Eelmisel nädalal oli muude tegemiste seas konsultatsioon 5 kuuse varjupaigast võetud kutsika omanikega. Kutsikaomanikel olid need mured, mis paljudel kutsikaomanikel on, et koer kasutas oma kutsikahambaid asjadest kinnihakkamiseks ja tegi enamasti neid asju, mis talle rõõmu pakkusid, aga mis ei rõõmusta eriti osasid inimesi. Tegemist oli loomulikult ääretult kenade koerainimestega … ja see kutsikas … lisaks sellele, et ta oli välimuselt täiesti minu unistus – keskmist kasvu lambakoerlane, must kõrbepiiridega kikkiskõrvaline targasilmaline … oli ta ka väga hea töökoerapoolne kutsikas. Ehk siis haaras hää meelega sikutusasju, loomulikult ka püksisääri, mis on ju ka oma olemuselt sikutusmänguasjad. Sattudes esmakordselt võõrale platsile, siis võttis ta ainult õige väheke aega uudsest keskkonnast imestunud olemiseks, aga ülejäänud aja tegeles asjade ja inimestega. Ajas meelsasti palli taga ja kui kõht läks tühjaks, siis tegi hää meelega ka koostööd vormimise harjutuste osas. Ning omanikega oli tal ka vedanud, sest nemad said väga hästi aru, et oma inimesesoovide väljendamiseks tuleb kutsikat treenida neist soovidest aru saama.

Aga mind jäi painama see, et mulle jälle väga meeldib kui kutsikas näitab üles töökoerale sobivaid eelduseid ja ma ei suuda kunagi varjata, kui tore on omada kutsikat, kes hüppab kleiti ja jalutusrihma ja palli ja mulda ja siis omanikule kõhtu. Ja loomulikult vinge, et ka varjupaigas ringi vaadates võib sellise looma saada. Ja siis tuli mulle jälle meelde, et olen ise natuke tohmakas ja kui varjupaigast vahvat kutsikat otsima läheksin, siis tuleksin säält kindlasti tagasi kõige lootusetuma raskestikasvatatava vanaldase tigedikuga, sest mulle tunduks, et muidu keegi teda ei võtaks ja loomulikult peab koer ikka enda näo järgi valitud olema ka :P.

P.S. Allpool olev pilt ei ole tekstiga seotud ega ole isegi teksti illustreeriv, vaid on lihtsalt väga armas pilt, et peale lugemise ka midagi vaadata oleks :).

Foto autor: Kristina Grau
Foto autor: Kristina Grau
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s