Adalbert, paks koer

Kellel on kõrgemalennuline saba?
Kellel on kõrgemalennuline saba?

Juulis 2013 hakkas minu peas küpsema mõte austraalia kelpiest (Jeerum, kuidas seda sõna käänatakse? Eesti Kennelliidu tõuregistris on see tõunimetus just “kelpie”, mitte kelpi. Seega vabandan ette ja taha, kui ametliku versiooni kasutamisega jänni jään.). Mõte algas tööliini inglise kokkerist või tööliini labradorist ja transformeerus siiski kelpieks. Nii pikka ja segast juttu, kuidas tööliini kokkerist kelpie saab, ma siinkohal ajama ei hakka. Ausõna.

Nõudmised minu tulevasele kelpiele olid suuuuured. Koer pidi tulema Rootsi või Soome iseloomutestitud MITTEkarjakoeraliinidest. Tal ei tohtinud olla otseseid Austraalia esivanemaid, pigem sissetöötatud Skandinaavia liinid. Ja soovisin kindlasti suurt robustset emast. Leidsin sobiva paarituse Soomest. Kirjutasin kasvatajale, saime omavahelise hea kontakti ja mulle lubati emane kutsikas. Ühe emase kavatses kasvataja pesakonnast siiski endale jätta. Muidugi sündis ainult üks emane, keda kasvataja müüa ei soovinud. Seejärel hakkasin kirjutama Rootsi kasvatajatele. Vahetasime pikki e-kirju. Enam-vähem igal pool sain jutule, välja arvatud paaris kennelis, kus järjekord lihtsalt nii pikk oli, et kasvataja lühidalt kirjutas, et tal ei ole mingit varianti mulle lootust anda. Samas võeti mind mitmes kennelis põhjaliku küsimustevooru järel järjekorda. Ootasin ja siis juhtus jälle 2 emast, kelle tahtjad olid juba varem järjekorras olnud või 1 emane, keda kasvataja ise oli ammu soovinud. Või siis 5 isast, kellest mitte ükski kuidagi emaseks ei soovinud muutuda. Väsisin päris ära.

Siis ühel päeval kui olin lubanud oma maailmavaadet avardada, uurisin Saksamaa kenneleid. Nende kaudu sattusin ühele Itaalia kodulehele, kus lugesin itaaliakeelset teadet, millest suutsin välja lugeda numbri 7 ja sõna “kutsikad”. Vaatasin kuulutuses olevaid koeravanemaid. Imeilus must robustse mitte-näituse-suurepärase hinde-välimikuga emane, keda kirjeldati kui üsna plahvatusliku energiaga looma ja temast oluliselt suurem punane pruuniga tugeva olemisega otse Austraaliast imporditud isane. Edasisel juurdlusel selgus, et emase isa on samuti otse Austraaliast siia maandunud ja emase ema on pärit ainsast Rootsi kennelist, mille kasvandikest ma huvitatud ei olnud. Loomulikult ei tehta väljaspool skandinaaviamaid ka iseloomuteste. Samas meeldisid mulle isase karjatamisvideod, millel oli näha suur enesekindel rahulikult ajav stiil. Ma ei tea karjatamisest mitte kühvlitki, kas see on ok! või mitte, aga meeldis selle looma olemus. Tundsin, et pean kasvatajale kirjutama. Selgus, et kuulutuses olnud 7 kutsikat pidid sündima siiski järgmise nädala alguses. Päriselt? Järgmisel teisipäeval kell 18:53? Täpselt 7 tükki?

Häbi uskmatutele! Kirjale järgneval esmaspäeval sündiski täpselt 7 kutsikat: 4 isast ja 3 emast, kellest pidi ka mulle jätkuma. Ehk siis pidin saama kolmanda valiku kutsika, kelleks pidi kõige tõenäolisemalt olema piseimana sündinud punane niidike. Vaatasin siis kutsikate pilte ja hiljem ka videoid. No ei tekkinud mingit hingelist sidet. Aga tänasin sellegi eest. Mõtlesin, et panen kutsikale nimeks Redis, ehk on pealt punane ja seest valge … ja me saame õnnelikuks … võib-olla … Võib-olla peaks oma broneeringu tagasi võtma … Jätkasin siiski kirjavahetust.

3 nädala pärast selgus, et saan siiski kõige ülbema ja röövlima emase broneerida. Vaatasin videot, kus kutsikad joovad armsalt sinisest kausikesest vett ja ootamatult tormab kohale minu kutsikas ja plartsatab keset joogikaussi nii, et pesakonnakaaslased ja vesi kahte lehte lendavad ning sain aru, et muidugi – see ongi minu koer :). Side oli täitsa olemas!

Seejärel tuli tugevalt pead murda, kas kutsika nimi tuleb jällegi “T” tähega ning ma juhin võistluses, kus surres võidab see, kellel on rohkem T-tähega algavate hüüdnimedega koeri. Millegipärast aga tundus, et ülbiku nimeks peab saama ADA. Nii saanudki :).

Advertisements

2 thoughts on “Adalbert, paks koer

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s