Either you run the day, or the day runs you

jobukakud
Nagu ühevanused. Tera on natukene kõrgem kui Ada ja Ada on natukene raskem kui Tera, aga muidu nagu kaksikud.

Järgmisel nädalal 6. kuuseks saavast Adast on kujunenud minu päevaplaneerija. Kui ma üritan temast midagi vahele jätta, siis maksab see õhtul hilja ülemäärase energiahooga kätte. Nii ma siis tõusen hommikul ja rooman põllule, et osta endale rahulikku hommikusöögiaega. Enne oma aega muidugi natukene käsitööd Ada hommikusöögiga, mille konverteerin vormimissessioonidesse. Pikemast hommikutiirust saavad rõõmu ka teised koerad. Triinu, kes läheneb 11.ndale eluaastale õppis ära, et hommik on nüüdsest aktiivne aeg ja lõokese tüüpi olendina tõuseb ta juba mitu kuud varakult ja hakkab palle õhku viskama juba enne äratuskella. Kui õhtul kõik kutsika mänguasjad kokku koguda ja ära panna, siis läheb ta lihtsalt kutsika magamispuuri juurde võimlema, et oma hommikusse piinamisüritusse kaasata ka Ada. Nagu näha, vaenlane ei maga isegi mitte äratuskella helinani.

Tööl läheb Ada laua alla suurde puuri ja peab endaga mõni tund ise hakkama saama. Lõunasöök kipub vahele jääma, kuna vaja on kutsikale kultuurset rihmas kõndimist õpetada või koera rõõmuks hobuseid külastada või mõnd plaanisolevat asja treenida. Seega kutsikal lõunasöök küll vahele ei jää. Õhtul enne pimedat koju ja metsa äärde kongi loopima või muud naiste kettaheitele sarnanevat sporti tegema, mille üle rõõmustab ka Tera. Seejärel võib mõne mõõdukalt aktiivse ettevõtmisega kutsika aega sisustada.

Kuna ma ei taha Adat liiga palju puuris hoida, siis aega tuleb ikkagi sisustada. Vastasel korral saame teada kogu tõe Ada järjekindlusest. Näiteks võib ta õues  lõpmatuseni vihmaveetünni kõrval langevate veetilkadega käratseda või metallpuuri ust lahti ja kinni lajatada ise uksega vastu nägemist saades muidugi ägedalt pahandades. Ada on nagu kerge kasvupeetusega toimekas ja tugev staffordshire’i bullterjer, kes iga asja lõpuni viib või jätab mulje (ja tegelikult ka tõestatud, et tegevuse juurest ta ei lahku), et kui ma nüüd ei sekku, siis tema jääbki a) muttide urge edasi kaevama, b) langevaid puulehti ribastama, c) ootama, et äkki surnult lebavast veevoolikust siiski mingigi piisk laekub, d) jalgpalli mõrvama, e) seina najal seisva labida peale karjuma jne. jne. jne.

Õnneks teeb kutsikas kõike korralikult. Kui ta magama langeb, siis ei sega teda ei teised koerad ega muu tegevus. See on igavesti tore omadus, kuna Tera magab üks silm lahti nagu Lenin, eriti kui on millegi pärast muretseda.

One thought on “Either you run the day, or the day runs you

  1. Igav teil juba ei hakka 😀
    B oli ka see varane ärkaja ning seletaja, et mindagi nüüd ometigi juba ja tõustagu. Vahel oli nii tüütu, nt 1. jaanuari hommikul.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s